Co warto zabrać do Ośrodka

hide

 

Na  pobyt w Ośrodku przygotujcie się Państwo w taki sposób, aby nie zabrakło Wam rzeczy osobistych, środków czystości, pieniędzy na drobne wydatki, papierosów, telefon komórkowy. Warto zabrać także znaczki oraz koperty. Na potrzeby terapii prosimy o zabranie ze sobą długopisu oraz grubego zeszytu. Dopuszczamy możliwość posiadania podczas terapii radia oraz książek. Gazety są dostępne na świetlicy.

Ze względu na dobro procesu terapii, czyli leczenia, tak jak w każdym szpitalu, podczas każdej kuracji pewne rzeczy, zachowania, postawy są zalecane inne niewskazane. Kontakt z bliskimi podczas leczenia powinien być ograniczony do niezbędnego minimum, dlatego też najlepiej zostawić w domu telefony komórkowe. Bliscy, jeśli wyrażą taką wolę mogą być bardzo pomocni w późniejszym czasie, gdy będzie potrzebne wsparcie w domu. W istotnych życiowo dla pacjenta sprawach osoby bliskie mogą kontaktować się telefonicznie. Odwiedziny rodzin i bliskich są możliwe wyłącznie w soboty i niedziele.

W naszym Ośrodku ze względu na to, że niektórzy z naszych podopiecznych są uzależnieni od gier hazardowych nie wolno posiadać kart do gry oraz innych gier w tym szachów, warcabów itp. To ograniczenie ma też znaczenie dla uzależnionych od innych zachowań i substancji. Kładziemy nacisk na możliwie jak największe skupienie na terapii.

Rozpoczynacie Państwo zmiany swojego życia, nie warto zajmować się niczym innym niż tą zmianą.

Należy się liczyć z tym, że Państwa bagaże zostaną sprawdzone pod kątem posiadania rzeczy w naszym Ośrodku niezalecanych i niedozwolonych, które w przypadku ich posiadania zostaną złożone do depozytu na czas pobytu w Ośrodku.

 
hide
lato

mapa