Co warto zabrać do Ośrodka

hide

 

Na  pobyt w Ośrodku przygotujcie się Państwo w taki sposób, aby nie zabrakło Wam:
- rzeczy osobistych - stosownej do pory roku wygodnej odzieży, stosownego obuwia: domowe, sportowe,
- środków czystości,
- pieniędzy na drobne wydatki,
- papierosów.

Warto zabrać także znaczki oraz koperty, długopis oraz zeszyt. 


Na potrzeby terapii prosimy o zabranie ze sobą:

 
- dokumentacji medycznej, wszelkich wypisów, wyników badań i kart informacyjnych,
- leków jeśli jakieś regularnie zażywasz, oraz wszelką dostępną Tobie dokumentację medyczną potwierdzającą konieczność przyjmowania tych leków,


Dopuszczamy możliwość posiadania podczas terapii telefonu komórkowego, radia oraz książek. Gazety codzienne są także dostępne na świetlicy.

 

W istotnych życiowo dla pacjenta sprawach osoby bliskie mogą kontaktować się telefonicznie. Odwiedziny rodzin i bliskich są możliwe wyłącznie w niedziele.

W naszym Ośrodku ze względu na to, że niektórzy z naszych podopiecznych są uzależnieni od gier hazardowych nie wolno posiadać kart do gry oraz innych gier w tym szachów, warcabów itp. To ograniczenie ma też znaczenie dla uzależnionych od innych zachowań i substancji. Kładziemy nacisk na możliwie jak największe skupienie na terapii.

Rozpoczynacie Państwo zmiany swojego życia, nie warto zajmować się niczym innym niż tą zmianą.

Należy się liczyć z tym, że zgodnie z Regulaminem Ośrodka, Państwa bagaże mogą zostać sprawdzone pod kątem posiadania rzeczy niezalecanych i niedozwolonych, które w przypadku ich posiadania zostaną złożone do depozytu na czas pobytu w Ośrodku.

 
hide
lato

mapa